Колорадо взе аванс срещу Сейнт Луис след зрелищно 3:2 в Денвър

Мач №1 от серията се изигра в Денвър, а домакините от “Авеланш” се поздравиха с ценен успех с 3:2 след продължения. Нещата обаче не започнаха добре за “лавините”, след като Райън Орайли даде ванас на “Блус”. Валери Ничушкин изравни в началото на втората третина, а още в рамките на втория период Сам Джирард направи пълен обрат. Гостите обаче не се отказаха и 3 минути и 14 секунди преди финалната сирена смълчаха феновете в “Бол Арена”, а в герой се превърна Джордан Кайру, който реализира при числено превъзхоство на леда. Малко по-късно във фокуса попадна Брейдън Шен, който получи наказание за високо вдигнат стик, а това отприщи негативните му емоции, след които пострада и камера. Така дойде и развръзката в мача, като в оувъртайма славата се падна на Джош Менсън. С първия в кариерата си плейофен гол Менсън донесе и психологическа преднина на тима си в полуфиналния сблъсък. Двубой №2 от серията ще се играе в четвъртък отново в Денвър.