Торонто нанесе втора загуба на шампиона Тампа Бей

Отборът на Торонто Мейпъл Лийфс победи с 5:2 като гост шампиона за последните две години Тампа Бей Лайтнинг и поведе с 2:1 победи в плейофната серия между двата тима в НХЛ. Гостите се оттеглиха с два гола аванс след първата част, след като Морган Райли и Колин Блекуел бяха точни. Дейвид Кампф направи 3:0 5:52 мин след началото на втората част, а до края Рос Котън върна едно попадение за Тампа. Ондрей Палат намали на 3:2 в началото на заключителния период и върна надеждите на шампионите за обрат. Два гола на Иля Михеев в последните 2 минути обаче сложиха точка на спора и дадоха победата на Торонто. Вратарят Джак Кембъл допринесе с 32 спасявания за победата, а на вратата на Тампа Андрей Василевски отрази 31 противникови удара. Мач номер 4 е в понеделник сутринта.