След изненадващата загуба от Брага в предишния си мач Порто не допусна нова издънка и победи гостуващия Визела с 4:2 в двубой от 32-ия кръг на португалското първенство. „Драконите“ поведоха с 2:0 до 28-ата минута, когато Еванилсон и Тареми бяха дали аванс, но Мендес в 36-ата от състава на гостите намали. След почивката дори Марейра възстанови равенството, но Шансел в 56-ата и Тарами с втория си гол в срещата оформиха крайния успех за домакините. Така Порто събра актив от 85 точки в класирането и се нуждае само от още една, за да си гарантира титлата. Визела пък от своя страна има 32 пункта на 14 позиция. В следващия кръг „драконите“ гостуват на един от големите си съперници Бенфика, докато „жълтите“ приемат Маритимо.