Локомотив (Горна Оряховица) се наложи с 2:0 над гостуващия му Академик (Свищов) в среща от 24-ия кръг на Северозападна Трета лига. Заслужена победа за домакините, които можеха да бият и с повече. В герой за „железничарите“ се превърна Кристиян Райчев, който реализирал и двете попадения. В 15-ата минута Димитър Байдаков и капитана Красимир Гавазов пресираха „студентите“ в тяхната половина, отнеха топката, подадоха я на Райчев и той опъна мрежата. Последните двама повториха същото четвърт час по-късно и резултата стана 2:0, когато първо вратаря пусна лош пас от начален удар, а впоследствие и не се намеси добре при нахлуването на Райчев в наказателното поле. Горе-долу това бе развоя на действията през целия двубой. „Студентите“ комбинираха, съперникът пресираше, отнемаше топката и провеждаше бърза атаки. При такива, пропуски направиха през първото полувреме два пъти Байдаков и веднъж Райчев. След почивката Байдаков пропусна още два пъти и веднъж Гавазов. Свищовският тим имаше едно чисто голово положение, но Иван Петров се справи.