Отборът на ПСВ Айндховен достигна до впечатляващо равенство 3:3 като гост, след като губеше с 0:3 от Твенте в мач от 28-ия кръг на нидерладското първенство. Домакините успяха да шокират „филипсите“ за 25 минути с три бързи гола дело на ван Волфсвинкел на два пъти и Мишел Валп, а още един още в началните минути беше отменен от системата ВАР заради игра с ръка на Бренет. След това обаче гостите, за които дебют като старши треньор направи легендата на футбола в Нидерландия Руд Ван Нистелрой отвърнаха с попадение дело на Веерман, а след почивката Коди Гакпо след асистенция на Марио Гьоце резултатът стана 2:3. Така се стигна и до изравнителния гол в заключителните секунди дело на Бокагли, носейки ценната точка за своя тим. Така в класирането ПСВ събра актив от 65 точки на второ място и изостава на 4 от лидера Аякс, докато Твенте е пети с 55 пункта, колкото има и АЗ Алкмаар, но с по-лоша голова разлика. В следващия кръг „филипсите“ приемат Валвайк, а Твенте има визита на Неймеген.