Отборът на Спортинг Брага победи у дома Бенфика с 3:2 в първи мач от 28-ия кръг в португалската Примейра лига. Домакините откриха резултата в 28 минута, след като Ян Вертонген фаулира Рикардо Орта пред наказателното поле, а от прекия свободен удар Юри Медейрос направи 1:0. 14 минути след началото на втората част домакините поведоха с 2:0. Двойно подаване между братята Орта завърши с попадение на Андре, който преодоля вратаря на Бенфика. Гостите намалиха резултата в 74 минута чрез Даруин Нуньес, който бе точен от дузпа отсъден заради игра с ръка в наказателното поле на Давид Кармо. Само три минути по-късно Ян Вертонген центрира отдясни и сложи топката на главата на Жоао Марио, който изравни. Драмата стана пълна след още две минути, когато Ал-Мусрати центрира на далчената греда, а там Витор Оливейра с удар от движение донесе победата на домакините. След този мач Бенфика остава на третата позиция с 61 точки, но вече на цели шест от втория Спортинг Лсабон. Брага са на четвъртата позиция с 52 точки.