Отборът на Спортинг (Лисабон) направи грешна стъпка по пътя към титлата в Португалия. Лисабонските „лъвове“ не успяха да победят като гости Маритимо и завършиха 1:1 в мач от 24-ия кръг. Двете попадения паднаха през първата част като домакините поведоха първи чрез Шадаш, а Ислам Слимани възстанови равенството в 38-ата минута. Гол пък на Алипур беше отменен от системата ВАР за Маритимо, което още повече да усложни задачата на футболистите на Спортинг, които така и не успяха да стигнат до жизненоважния обрат. В игра минута преди изтичането на редовното време за домакините се появи и бившият играч на ЦСКА – София Енрике, но и той не успя да донесе нещо повече за своя тим. Така в класирането тимът от столицата вече изостава на 5 точки от Порто, който е и с мач по-малко, докато Маритимо е осми с 29 точки. В следващия кръг Спортинг приема новака Ароука, а Маритимо гостува на Морейрензе.