Отборът на Уелингтън Финикс победи Макартър с 3:1 в мач от Австралийската А-Лига. Това е втори пореден успех у дома за Никс, които се изкачват с цели 5 места и вече не са на дъното в класирането. Мачът започна по перфектен начин за домакините, които получиха правото да изпълнят дузпа още в 12 минута. Левият краен бранител на тима Сам Сътън нахлу в наказателното поле, където бе съборен от Нуун. Съдията посочи бялата точка, а Пископо бе точен от наказателния удар. Още на почивката гостите направиха две промени, след които вдигнаха оборотите и успяха да изравнят чрез попадение на Улисес Давия, който засече топката след хубав пас на Де Силва. Последваха силни моменти за Финикс, в които Джошуа Сотирио реши мача с две попадения. Първо в 71 мин се възползва от груба грешка в отбраната на гостите, а 7 минути след това бе изведен в чиста позиция чрез страхотен пас от Сам Сътън. Нападателят овладя хладнокръвно и прати топката над излезлия напред Филип Курто.