Реал Мадрид взе реванш от Алкояно за отпадането си от Купата на краля през миналия сезон. Капризът на жребия определи двата тима отново да се срещнат на 1/16-финала в тазгодишното издание на турнира, но този път "Белият балет" показа класа и стигна до победата с 3:1. Това обаче не стана никак лесно и домакините заслужават похвали за представянето им в днешния двубой. Те изиграха силно първо полувреме, но допуснаха гол при едно от първите положения на съперника. Едер Милитао откри резултата в 39-ата минута. След това обаче Алкояно изравни в 66-ата минута чрез Дани Вега и мечташеше дори за нещо повече. Късметът обаче този път им обърна гръб и гостите с два бързи гола на Марко Асенсио в 76-ата и Иско в 78-ата минута решиха всичко в своя полза.