Байер (Леверкузен) спечели с 3:1 гостуването си на РБ (Лайпциг) в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Първото попадение в мача падна в 21-ата минута, когато Флориан Виртц получи пас сам срещу вратаря и много хладнокръвно се разписа за 0:1 Гостите продължиха да бъдат по-активни и в 34-ата се стигнаха до нов гол, когато Джонатан Та намери Муса Диаби на границата на наказателното поле и той с премерен удар направи 2:0. Играчите на РБ (Лайпциг) успяха да намалят в 62-ата минута, когато Кристофър Нкунку намери Андре Силва и португалеца отбеляза за 2:1. Само две минути по-късно обаче Джереми Фримпонг отново опъна мрежата зад Хосеп Мартинес след удар извън наказателното поле. С тази победа Байер (Леверкузен) събра 24 точки и е на третото място в класирането, а РБ (Лайпциг) е 8-и с 18 точки.