Естонка триумфира в Москва

Естонката Анет Контавейт спечели титлата на турнира по тенис за жени на твърди кортове "Кремъл къп" в руската столица Москва с награден фонд 565 530 долара. На финала 25-годишната Контавейт, девета поставена в схемата, победи представителката на домакините Екатерина Александрова с 4:6, 6:4, 7:5 за 2:22 часа. Във втория сет рускинята поведе с 4:0, но загуби следващите седем поредни гейма, а в третата част при 5:4 сервираше за победата, но Контавейт взе три поредни гейма и затвори мача. За естонката това е първи трофей от турнира в Москва. Тя игра на пети финал на турнир от WТА и завоюва трета титла за годината и четвърта в кариерата си. 26-годишната Александрова, която е 37-а в световната ранглиста, не успя да стигне до втора титла на турнир от WTA.