Везенков и компания не издържаха в Москва

Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха втора загуба в Евролигата през 2021/2022. Българинът и отборът му отстъпиха на ЦСКА Москва с 82:88 като гости в мач от 5 кръг в турнира на богатите. Българинът започна сред титулярите за Олимпиакос, като се задържа на паркета 32 минути. Срещу името си в статистиката националът остави 6 точки, 5 борби, 1 асистенция, 2 откраднати топки и чадър. Московският гранд доминираше във втората четвърт, за да вземе предимство за 48:38. След паузата домакините стигнаха дори до аванс от 17 точки, но Везенков и компания направиха серия от 14-0, за да намалят до 63:66. Все пак московските „армейци“ си върнаха двуцифрения аванс и записаха успех. За победителите най-полезен беше Уил Клайбърн, който наниза 29 точки, докато за Олимпиакос Тайлър Дорси отбеляза рекордните в кариерата си 32 пункта.