След като преди броени дни отборът на Аякс разгроми с 9:0 Камбуур, шампионите отново не пожалиха свой съперник. Този път жертва на гранда от Аместердам беше Фортуна Ситард, който отнесе пет попадения в своята врата, в мач от 6-ия кръг на нидерландската Ередивизи. Футболистите на Ерик тен Хаг си осигуриха комфортен аванс още преди почивката с голове на Стивън Бергюс, Мазрауи и Душан Тадич, а през втората част Мохамед Кудус и Николас Таяфико оформиха и смазващия резултат. Така с тази победа гостите събраха актив от 16 точки и продължават без загуба от началото на сезона, докато Фортуна е 16-и с едва 4 пункта след шест кръга. В следващия такъв гранда от столицата приема Гронинген, докато тима от Ситард има визита на Витес.