Колумбия записа изразителен успех с 3:1 над Чили в сблъсъка между двата тима от световните квалификации в зона “Южна Америка”. Мачът бе от 10-ия кръг. С този успех домакините продължиха лошата серия на своя съперник, който вече 6 поредни мача няма успех на сметката си. Резултатът в срещата можеше да бъде открит още в 4-ата минута, но гол на Хуан Кинтеро бе отменен заради засада. Все пак домакините поведоха с два бързи гола на Мигел Борха. Нападателят първо откри резултата от дузпа в 19-ата минута, а само минута по-късно отново той удвои преднината на своя тим. Чили върна интригата в началото на втората част с попадение на Жеан Менезес в 56-ата минута, но в 74-ата Карлос Куеста сложи точка на спора, вкарвайки за крайното 3:1. Така Колумбия прибави нови три точки в актива си, който набъбна на 13. Отборът заема 5-ото място във временното класиране. Чили пък остава на 8-ата позиция със 7 спечелени точки до момента.