Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Норвегия разгроми Швеция и взе бронза в хандбала при жените

Норвегия отнесе съседите си от Швеция с 36:19 (19:7) в мача за бронзовите медали на турнира по хандбал при жените. Норвежките доминираха от първата минута на мача и бързите им атаки нямаше как да бъдат спрени, а още до почивката водеха с 12 гола преднина- 19:7. Шведките от своя страна пък за първи път в историята на този спорт играха мач за какъвто и да било медал на Олимпийски игри. Нора Мьорк беше най-сериозната заплаха за шведската врата, след като вкара 6 топки във вратата им. Тя се превърна и в голмайстор на женския турнир, завършвайки общо с 52 гола. Също така отлично се представи и вратарката Силе Солберг, която направи 44 процента спасявания на ударите, а отделно вкара и гол. "Това е моят първи олимпийски медал, така че няма как- означава много за мене. Да завършим по този начин е невероятно, както лично за мене, така и за отбора като цяло. Ние сме в топ 3, това беше и целта", обясни вратарката на Норвегия. Норвегия има бронзово отличие в женския хандбал от 2016-а година на Игрите в Рио, а през 2008-а и 2012-а година са олимпийски шампионки. Златните медали по-късно днес ще си оспорват Франция- вицешампионки от предишните игри, и отборът на Руския олимпийски комитет.