Аржентина се добра до реми срещу Испания, но е аут от Олимпиадата

Олимпийският отбор на Аржентина по футбол при мъжете изненадващо отпадна още в груповата фаза на турнира в Токио 2020. В последния си мач “Албиселесте” завърши наравно 1:1 с Испания. “Ла Фурия” поведе в резултата с гол на Микел Мерино в 66-ата минута, а Томас Белмонте отбеляза изравнителното попадение за “гаучосите” в 87-ата минута. Така испанците спечелиха група С с пет точки в актива си и на четвъртфиналите ще се изправят срещу Кот д’Ивоар. Аржентина остана на третата позиция с четири пункта и така приключва участието си на Олимпиадата. В другия двубой от групата Египет записа важна победа с 2:0 над Австралия. Попаденията бяха отбелязани от Ахмед Раян (44’) и Амар Хамди (85’). С този успех “фараоните” събраха четири точки и завършиха на второто място в групата, изпреварвайки Аржентина с по-добрата си голова разлика. Така на четвъртфиналите ги очаква олимпийският първенец от Рио 2016 Бразилия. Австралийците заеха последното място с три точки в актива си и няма да играят на елиминациите.