Нова Зеландия удържа Румъния и достигна четвъртфиналите

Нова Зеландия се класира за четвъртфиналите на футболния турнир на Олимпиадата в Токио. “Кивитата” завършиха 0:0 с Румъния и приключиха на второ място в група В с 4 точки. Северните ни съседи са със същия актив, но по-лоша голова разлика. Първото място в групата спечели тимът на Южна Корея, който записа трета победа след 6:0 срещу Хондурас. В герой за Нова Зеландия се превърна вратарят Майкъл Уд, който направи три решителни спасявания. Стражът се реваншира, след като в предишния мач имаше вина и за трите гола при загубата от Хондурас. Тимът на Дани Хей имаше предимство по отношение владеенето на топката за разлика от предишните две срещи. Новозеландците имаха своите положение през първата част, но не успяха да се разпишат.