САЩ отнесе Нигерия за 50-а поредна победа на Олимпиада

Женският национален отбор на САЩ победи с 81:72 Нигерия и записа невероятната 50-а поредна победа в мач от олимпийски игри.
В Токио американките срещнаха трудности само в първата четвърт, която изненадващо загубиха със 17:20, но след това бързо взеха инициативата и в един момент отвориха разлиха от 22 точки в третата четвърт.
 Аджа Уилсън бе над всички за американките с дабъл-дабъл - 19 точки и 13 борби, а центърът Бриъни Гринър завърши с 13 точки и 10 борби. С 10 точки остана Даяна Таураси, за която това е рекорден 33-ти мач на олимпийски игри.
За Нигерия Езине Жозефин Калу бе най-резултатна с 16 точки, докато Виктория Макаулай приключди двубоя с 11 точки.
 За последно американките загубиха на Олимпийските игри в Барселона през 1992 година, когато в полуфиналите отстъпиха ОНД със 73:79.