Ювентус - Порто 3:2

Порто елиминира Ювентус на 1/8-финала в Шампионската лига след истински трилър на "Алианц Стейдиъм" в Торино. Срещата предложи много емоции, пет гола, продължения, но накрая "Драконите" ликуваха, макар да загубиха с 2:3. В редовното време гостите поведоха чрез Серджо Оливейра от дузпа в 19-ата минута, но Федерико Киеза обърна нещата в полза на италианците с две попадения в 49-ата и 63-ата минута. Междувременно полтугалците останаха в намален състав след глупав червен картон на Мехди Тареми в 54-ата минута. Въпреки това те докараха мача до продължения, а там успяха да вкарат втори гол чрез Серджо Оливейра в 115-ата минута. Юве успя да върне интригата в 117-ата минута чрез Адриен Рабио, който вкара трети гол за своя тим, но в крайна сметка този резултат не бе достатъчен за торинци, които отново отпадат твърде рано от турнира.