Кавазаки Фронтале е на победа от титлата в Япония

Кавазаки Фронтале са само на един мач разстояние от спечелването на титлата в Япония след успех с 3-1 над Йокохама Маринос. Фронтале са на 17 точки пред втория Гамба Осака, като и двата тима имат да изиграят още 6 двубоя. Шампионите от 2017 и 2018 година могат да вдигнат титлата още този уикенд при визитата си на Оита Тринита.
Основна заслуга за победата на Кавазаки в тази среща има вратарят на гостите Такаока, който бе изгонен още през първата част за игра с ръка извън наказателното поле. Така срещу 10 от Йокохама Каору даде преднина на Фронтале в 53 мин. Изненадващо гостите върнаха попадението само 6 минути по късно, когато точен бе Хатанака след неразчетено излизане на вратаря на домакините. Развръзката бе запазена за самия край на срещата. Първо Жезиел отбеляза в 90 мин така чакания втори гол за Кавазаки след поредица от рикошети, след това Кобаяши първо пропусна дузпа, а минута по-късно пък отбеляза попадение за 3-1.