Байерн (Мюнхен)
вече е само на една победа от рекордната си 30-а титла в Бундеслигата, след като постигна нова победа - 2:1 над
Борусия (Мьонхенгладбах)
в среща от 31-ия кръг. Баварците ще могат да ликуват още във вторник, ако надвият Вердер (Бремен) като гости в среща от междинния кръг. Десетият пореден успех за мюнхенци дойде след победно попадение на Леон Горетцка в 86-ата минута. Преди това 19-годишният юноша
Джошуа Зиркзее
отбеляза за 1:0 в 26-ата, но в 37-ата Бенжамен Павар си вкара автогол. Домакините са без
Томас Мюлер
и
Роберт Левандовски
, които са наказани заради натрупани жълти картони. Като титуляр вместо поляка излиза юношата Джошуа Зиркзее, а в халфовата линия шанс получава друг от младоците - Микаел Кюизанс (дебют от първата минута в Бундеслигата), който беше закупен точно от Гладбах. Открието на сезона