Лестър - Манчестър Юнайтед 1:2

Манчестър Юнайтед спечели "Къмюнити Шийлд" след успех с 2:1 над Лестър в дебюта на Жозе Моуриньо.

Джеси Лингард отбеляза първия гол за Манчестър Юнайтед в ерата Моуриньо. В 32-ата минута той проби през центъра, преодоля няколко бранителя на Лестър и откри резултата в двубоя за "Къмюнити Шийлд". На почивката "червените дяволи" водеха с 1:0. В 52-ата минута груба грешка на Фелаини изведе Варди сам срещу Де Хеа. Нападателят го заобиколи и изравни резултата. Златан Ибрахимович ознаменува дебюта си с първо попадение. В 83-ата минута Валенсия центрира и шведът с глава изведе Юнайтед напред.

ЛЕСТЪР - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 - Лингард (32)
1:1 - Варди (52)
1:2 - Ибрахимович (83)

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Симпсън, Хут, Морган, Фукс, Дринкуотър, Кинг, Олбрайтън, Марез, Оказаки, Варди
Резерви: Цийлер, Ернандес, Муса, Шлуп, Грей, Уйоа, Менди

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Валенсия, Байли, Блинд, Шоу, Карик, Фелаини, Лингард, Рууни, Марсиал, Ибрахимович
Резерви: Ромеро, Рохо, Шнайдерлинг, Ерера, Мата, Мхитарян, Рашфорд