Пайе

(89)

ФРАНЦИЯ: Лорис; Саня, Косиелни, Рами, Евра; Матуиди, Канте, Погба; Пайе, Жиру, Гризман;

РУМЪНИЯ: Татарушану; Сапунару, Григоре, Кирикеш, Рац; Хобан, Станку, Пинтили, Станку, Попа; Андоне

Домакинът на Евро 2016 Франция стартира с победа с 2:1 над Румъния в първия мач на шампионата на Стария континент на "Стад дьо Франс". Успехът не дойде лесно за "петлите", които трябваше да страдат до 89-ата минута, когато с уникален гол Димитри Пайе донесе победата. Преди това точен за домакините бе Оливие Жиру в 58-ата минута с глава, когато се възползва от лоша намеса на Татарушану. Гостите възстановиха равенството в 65-ата минута, когато Богдан Станку бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Патрис Евра срещу него.