ПСВ празнува, Аякс плаче!

Шампионът на Холандия ПСВ Айндховен защити титлата си по-невероятен начин за сметка Аякс. Тимът от Айндховен надви с 3:1 като гост Цволе в мач от последния 34-и кръг на Ередевизи, докато лидерът до днес Аякс стигна само до 1:1 в гостуването на предпоследния Де Граафшап, който не играеше за нищо, и бе изпреварен от играчите на Филип Коку.

Грандът от Амстердам водеше през по-голямата част от този сезон, а след като на 20-и март надви с 2:0 прекия си конкурент на "Филипс стейдиъм" и отново дръпна с две точки, всички определяха за фаворити играчите на Роналд де Бур. Филипсите обаче записаха шест поредни победи в последните шест двубоя, докато Аякс направиха изненадващо равенство 2:2 с Ултрехт на 27-и април. Тогава дори губеше до 86-ата минута на "Амстердам Арина" с 0:2, но все пак стигна до точка. Така двата колоса от Холандия последните три кръга се движеха ръка за ръка и имаха по 81 точки, но предимството бе за Аякс.