Лудогорец - Черно море 2:1

Отборите на Лудогорец и Черно море завършиха при резултат 2:1 в първи мач от 29-ия кръг на "А" група.
"Орлите" поведоха още в 9-ата минута след отлична бразилска атака. Кафу изведе с пета Лукас Саша, който подаде на връхлитащия Вандерсон. Последният нахлу в наказателното поле и без проблеми прати топката в мрежата за 1:0. Голът бе негов шести за този сезон и трети през 2016 година.

Изненадващо в 31-ата минута гостите изравниха. Владислав Стоянов подаде на Витиня, който направи скандална грешка. Крайният защитник прати топката в краката на Георги Илиев на границата на наказателното поле, като се опита да намери съотборник. Ветеранът стреля мигновено в празната врата, като прати коженото кълбо в мрежата за 1:1. Това е негов първи гол след завръщането му във Варна през зимата.

Много хубава атака на домакините в 70-ата минута завърши с дузпа за "орлите". След няколко двойни подавания Вандерсон бе изведен зад защитата. Пламен Николов се опита да го спре, но при опита си да направи шпагат повали Вандерсон, който падайки стреля в ръцете на Китанов.
Вълков посочи бялата точка. Решението му бе бурно оспорвано от гостите. Кешеру застана зад топката и с майсторско изпълнение вкара своя 13-и гол в това първенство, като се върна еднолично на върха при стрелците в "А" група.

Съдия: Владимир Вълков
Стадион: Лудогорец Арена
Лудогорец 2:1 Черно море
Голмайстори
9' гол Вандерсон Вандерсон

Георги Илиев Георги Илиев гол 31'
71' дуз. Клаудиу Кешеру Клаудиу Кешеру