Дармщат 98 аут от елита, победи за Лайпциг и Дортмунд

Байерн (Мюнхен) се измъчи срещу Дармщат 98 в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. Все пак баварците стигнаха до минимален успех с 1:0 и пратиха съперника си във втория ешалон. Единственото попадение беше дело на Хуан Бернат в 18-ата минута, който в края на мача можеше да се превърне и в антигерой за своя тим, след като извърши нарушение и реферът отсъди дузпа. Щарке обаче спести срама, след като изби шута на Хамит Алтънтоп. След загубата Дармщат 98 е на 9 точки от 16-ото място, с което напуска елита след два сезона в него.

Дортмунд взе директната битката с Хофенхайм по пътя към групите на Шампионската лига. Гостите се наложиха с 2:1  и вече имат две точки преднина пред Хофе.  Резултатът бе открит от домакините още в четвъртата на минута от Марко Ройс, но при повротенията отстанаха съмнения за засада. Десет минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле , но Пиер-Емерик Обамеянг прати топката встрани от гредата.

Волфсбург записа ценна победа с 2:0 над Айнтрахт (Франкфурт), отдалечавайки се от зоната на изпадане. Марио Гомес беше в основата на успеха на "вълците", завършвайки с гол и асистенция. В 48-та минута Даниел Дидави откри резултата за гостите, а 15 по-късно Гомес реши спора в полза на своя тим.