Манчестър Юнайтед е вторият финалист в турнира за Купата на лигата в Англия. “Червените дяволи” достигнаха до двубоя за трофея след като загубиха с 1:2 в реванша с Хъл Сити от полуфинала. Играчите на Жозе Моуриньо обаче имаха преднина от 2:0 след първия двубой и с общ резултат 3:2 си осигуриха продължаване напред. Манчестърци като че ли бяха подценили днешния двубой и позволиха на “тигрите” първи да вземат преднина с гол от дузпа на Том Хъдълстоун в 36-ата минута. В 66-ата минута Пол Погба изравни, но в 85-ата минута Омар Ниасе отново изведе домакините напред. Футболистите на Хъл обаче не успяха да се доберат до трети гол в оставащото време и трябваше да се задоволят с победа само за престиж, като нанесоха първо поражение на “червените дяволи” във всички турнири от 3 ноември 2016 година насам.

Хъл Сити - Манчестър Юнайтед 2:1