Ювентус - Болоня 3:0

Шампионът Ювентус бързо забрави разочарованието от загубената Суперкупа на Италия в края на миналата година от Милан и започна новата 2017 година с убедителна победа. “Бианконерите” се наложиха с 3:0 над Болоня в среща от 19-ия кръг на Серия “А”, като това бе рекорден 26-ти пореден домакински успех за торинци, които подобриха постижението на тима воден от Антонио Конте, който постигна 25 успеха в периода август 2013 - декември 2014 година. Любопитен факт е, че настоящата серия започна също срещу Болоня (3:1) на 4 октомври 2015 година, като няма да е изненада, ако тя продължи и още. Точни за успеха на “старата госпожа” тази вечер бяха аржентинското дуо в атака - Гонсало Игуаин и Пауло Дибала. Първият се разписа в 7-ата и 55-ата минута, а вторият бе точен от дузпа в 41-ата минута.