Тотнъм стартира новия сезон с трудна победа с 2:1 над Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". И трите попадения паднаха до 18-ата минута на този двубой. Ян Вертонген (8') даде аванс на гостите, но много бързо Хоселу (11') изравни. Деле Али (18') донесе победата на лондончани, които имаха късмет през втората част, когато на два пъти гредите помагаха на Юго Лорис. Иначе двата отбора изиграха интересен и отворен двубой, изпъстрен с куп положения за гол.
"Свраките" привлякохоа седем нови попълнения през лятото, но само Кенеди и Мартин Дубравка, които през миналия сезона играха под наем на "Сейнт Джеймсис Парк" стартираха. Хосе Саломон Рондон бе оставен на скамейката за началото, но дебютира през втората част. Муто също записа първи минути за Нюкасъл.