Уругвай спечели битката за първото място в Група "А", след като надделя с 3:0 над Русия, нанасяйки първа загуба на домакина на Световното първенство. Попадение на Луис Суарес (10'), автогол на Денис Черишев (23') и точен удар на Единсон Кавани в последната минута донесоха трета поредна победа на отбора на Уругвай, който все още няма допуснат гол. Положението за домакините стана още по-сложно в 37-ата минута, когато Смолников получи втори жълт картон заради нарушение срещу Лаксалт, който преди това го преодоля.

Уругвай: Муслера; Касерес, Коатес, Годин, Лаксалт; Нандес (75'-Родригес), Торейра, Весино, Бентанкур (63'-Араскаета); Суарес, Кавани (93'-Гомес)

Русия: Акинфеев; Кудряшов, Игнашевич, Кутепов, Смолников; Зобнин, Газински (46-Кузяев); Черишев (38'-Фернандес), Миранчук (60'-Смолов), Самедов; Дзюба