Реал Мадрид спечели с 2:1 първия мач с Байерн (Мюнхен) от 1/2-финала в Шампионската лига. “Белият балет” триумфира като гост на “Алианц Арена” и направи голяма крачка към финала в Киев. Йошуа Кимих изведе домакините напред в 28-ата минута, но в 44-ата Марсело изравни, а в 57-ата минута Марко Асенсио донесе пълен обрат на гостите. Баварците обаче има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха куп положения в двубоя и заслужаваха да постигнат по-добър резултат. За това развитие на мача до голяма степен спомогна и фактът, че Ариен Робен и Джером Боатенг напуснаха принудително двубоя заради контузии още през първото полувреме и станаха поредните важни играчи на германския гранд, които влизат в лазарета.

Байерн (Мюнхен) - Реал Мадрид 1:2

1:0  Йошуа Кимих 28'
1:1  Марсело  44'
1:2  Марко Асенсио 57'