Бърнли - Манчестър Сити 1:1

Манчестър Сити направи изненадващо равенство - 1:1, с Бърнли на "Търф Моор", което ще даде шанс на Манчестър Юнайтед да се доближи на 13 точки зад лидера в Премиър лийг, в случай че "червените дяволи" победят Хъдърсфийлд по-късно днес. "Гражданите", които са притиснати от контузии, не бяха много убедителни, но поведоха със страхотен гол на Данило (22'). След почивката Рахим Стърлинг направи удивителен пропуск, след като не успя на празна врата да се разпише и да удвои преднината на гостите. Това се оказа решаващо, тъй като в 82-рата минута Йохан Гудмундсон изравни. Така селекцията на Джосеп Гуардиола не успя да стигне до победата в Премиър лийг едва за четвърти път от началото на сезона, като от последните си две гостувания в шампионата отборът има едва една точка.