19 годишният Джо Уилок се размина за малко с хеттрик при победата на Арсенал с 3-0 над Блекпул в третия кръг от турнира за Купата на Англия. Младият полузащитник пъурво се оказа най-съобразителен в наказателното поле след като Рамзи нацели гредата от пряк свободен удар и откри резултата в 11 минута. 26 минути по-късно отново той удвои резултата. Дженкинсън, който замени на загрявката преди двубоя капитана на тима Лоран Косиелни центрира, Еди Нкетия отклони топката към Уилок, който не сгреши. През втората част халфът на Арсенал отбеляза и трето попадение, но то бе отменено за засада на Алекс Иуоби. В края на двубоя Иуоби оформи крайното 3-0, като довкара топката от близко разстояние. За съжаление на феновете на Артилеристите, капитанът на тима Лоран Косиелни се контузи на загрявката и се очаква да пропусне предстоящите двубои. Французинът точно се бе завърнал след тежка контузия, която не му позволи да играе на Световното първенство с тима на Франция.