Етър разпиля ЦСКА 1948, "червените" продължават да затъват (видео+галерия)

Етър победи с 3:1 ЦСКА 1948 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига и се отлепи от дъното на класирането, където мястото на болярите зае Ботев (Враца). Червените пък вече са в серия от три шампионатни срещи без победа, а в последните пет двубоя от първенството само веднъж са стигали до трите точки.

Гостите от София откриха резултата чрез брилянтно попадение на Денислав Александров (4), но след това виолетовите тотално надиграха своя съперник и с два гола на Гаетан Мезу (17, 57) осъществиха пълен обрат. Крайното 3:1 оформи Преслав Боруков в 62-ата минута.

Домакините можеха да реализират и още попадения след поредица груби грешки на червените бранители, и най-вече на Симеон Петров и Димитър Пиргов, но Симеон Мечев и Ловре Кнежевич направиха фрапантни пропуски.
Треньорът на "болярите" Александър Томаш не можеше да разчита за този мач на контузените Даниел Младенов, Ерол Алкан и Венелин Филипов, както и на наказания Здравко Илиев.
Красимир Балъков и Красимир Петров нямаха проблеми с контузени играчи, но извън сметките бе звездата Галин Иванов, който изтърпява наказание.
74 Етър - ЦСКА 1948
Домакините можеха да открият резултата още в 17-ата секунда след грешка на Пиргов, която позволи на Мечев да излезе сам срещу вратаря, но халфът на виолетовите стреля в аут.
Гостите от София отговориха подобаващо в 4-ата минута чрез Денислав Александров. Крилото проби отляво, финтира Кацаров и след брилянтен фалцов удар с десния крак намери далечния ъгъл на Иванов за 1:0.
В 7-ата минута Етър направи още един фрапантен пропуск. Петров опита да върне към Наумов, но Ферейра пресече подаването. Последва пас към Кнежевич, който не уцели празната врата от 6-7 метра.
По-добрата игра на Етър бе възнаградена в 17-ата минута. Тогава Пиргов и Лясков изпуснаха Мезу, който вкара с глава след центриране отляво за 1:1.
В 33-ата минута централният бранител на гостите Петров допусна поредна грешка, опитвайки се да преодолее играч на Етър. Топката му бе отнета и четирима боляри се озоваха срещу трима червени, но не отиграха добре ситуацията и след неточен удар от границата на наказателното поле пропуснаха добра възможност да сътворят нещо по-опасно.

Второто полувреме започна с две опасни атаки на ЦСКА 1948 отляво, но в крайна сметка бранителите на Етър успяха да изчистят в корнери. Болярите отговориха с набег на Алдаир в 51-ата минута, който без проблем преодоля Шопов в наказателното поле и центрира по земя към Кнежевич, който се измъкна на първа греда, но шутира в аут.

Етър осъществи пълен обрат в 57-ата минута, възползвайки се отново от колебливите изяви на централните бранители на гостите. Кнежевич овладя подаване с глава в наказателното поле на червените, надигра Петров и подаде покрай Пиргов към Мезу, който майсторски реализира в долния десен ъгъл след техничен шут по земя с външен фалц.

Попадението вдъхнови още повече болярите, които в 62-ата минута удариха за трети път. Кнежевич събра половината футболисти на ЦСКА 1948 около себе си, финтира няколко от тях и в крайна сметка намери Боруков, който с удар по земя от границата на наказателното поле покачи на 3:1.

Само три минути по-късно червените можеха да се върнат в срещата. Митков се пребори с бранителите на болярите и стреля с десния крак от 15 метра, но в дясната греда.

Някъде тук треньорите на софиянци смениха двойката централни защитници Пиргов-Петров с Венцислав Василев и Лазар Марин. Това стабилизира представянето им в отбрана и даде възможност за натиск.

Виолетовите обаче се бранеха добре и допуснаха ново голово положение чак в заключителните секунди на срещата, когато пред Бастунов се откри отлична възможност за попадение, но стреля над вратата от десетина метра, затвърждавайки слабото представяне на отбора в Търново.

ЕТЪР - ЦСКА 1948 3:1