Шефилд Юнайтед шокира Ман Юнайтед на "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Юнайтед допусна изненадваща загуба срещу последния в класирането Шефилд Юнайтед на своя “Олд Трафорд” с 2:1 в среща от 20 кръг на Премиър лийг. Головете за победителите бяха дело на Кийн Браян (23’) и Оливър Бърк в (70’), който отбеляза само четири минути след появяването си в игра. За домакините Хари Магуайр възстанови равенството в 64-ата минута. Това бе и първа загуба на играчите на Оле Гунар Солскяер в последните 14 мача в първенството и едва втора победа за "остриетата" от началото на сезона.

Домакините започнаха по-активно, но гостите достигнаха до първата реална голова възможност в 17-ата минута, когато дълъг пас намери Били Шарп дълбоко в половината на “червените дяволи”, той успя да изпревари Хари Магуайър, но ударът му бе отразен отлично от Давид де Хеа с крак.
Само няколко минути по-късно обаче “остриетата” достигнаха и до първия гол в срещата. Джон Флек центрира остро в малкото наказателно поле от корнер, Аксел Туанзебе и Де Хеа се сблъскаха, а от това се възползва Кийн Браян, който прати топката в мрежата.
В 30-ата минута попадение на Антъни Марсиал бе отменено след корнер, тъй като Хари Магуайър бе извършил нарушение срещу вратаря Аарън Рамсдейл.
“Червените дяволи” опитваха да са активни, но така и не успяваха да пробият сгъстената защита на гостите, а от своя страна те отговаряха с опасни контраатаки.
След почивката отново гостите първи имаха възможност да отбележат. В 55-ата минута Дейвид МагГолдриг отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но той премина близо до лявата греда на Де Хеа.
В 62-ата минута Маркъс Рашфорд изпълни пряк свободен удар за нарушение срещу Марсиал от около 30 метра почти фронтално срещу вратата, но Аарън Рамсдейл нямаше проблеми и закова топката пред голлинията.
Две минути по-късно нов фаул бе изпълнен от Бруно Фернандеш, но топката попадна в стената. Именно след този корнер дойде и момента на капитана на домакините Хари Магуайър, който надбяга своя пазач и отбеляза в обратния ъгъл с много силен и точен удар за 1:1 .
В следващите минути домакините наложиха известно предимство, но играчите на Крис Уайлдър успяваха да се противопоставят.
Десетина минути след изравняването Шефилд Юнайтед направи добра контраатака отдясно, последваха две идентични центрирания към Оливър Бърк, първото от тях бе изчистено несигурно, но при второто отново Бърк бе непокрит и отправи удар, който се отби в крака на Аксел Туанзебе и влетя в мрежата на Де Хеа за 1:2 в полза на гостите.
Оле Гунар Солскяер прибегна до всичките си оръжия от скамейката и на терена се появиха Дони Ван де Беек и Едисон Кавани, а последният определено допривнесе известна острота на атаките, която липсваше до момента.
В заключителните минути “червените дяволи” опитаха да наложат натиск в желанието си да избегнат поражението, но продължаваха да имат много проблеми с отлично подредената защита на домакините и не успяваха да достигнат до реални голови положения.

Победата остави Шефилд Юнайтед на поселдното място в класирането, но вече само на три точки от 19-ия Уест Бромич. "Червените дяволи" са втори на точка от водачите в класирането Манчестър Сити, но и с мач повече. През уикенда играчите на Оле Гунар Солскяер имат тежко гостуване в Лондон на Арсенал.