Голова фиеста сложи край на мъките на Мьонхенгладбах срещу Дортмунд (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) сложи край на неприятната си серия от 11 поредни загуби от Борусия (Дортмунд). Тази вечер двата тима сътворих истинска голова фиеста, но възпитаниците на Марко Розе спечелиха  сблъсъка с вестфалци с 4:2 в своя полза. Нико Елведи на два пъти в 11-ата и 32-ата минута, Рами Бенбасини в 49-ата и Маркус Тюрам в 78-ата минута вкараха головете за домакините, докато Ерлинг Холан отбеляза и двете попадения за гостите в 22-ата и 28-ата минута.

Щиндъл и Плеа ще водят атаката на домакините, а Закария и Хофман ще ги подкрепят по крилата. В средата пък играта ще движат Нойхаус и Крамер.
За гостите на върха на атаката започва Холанд, който ще бъде подкрепян от по-задни позиции от Ройс, Брандт и Санчо. В средата на терена ще се разчита на Джан и Белингам.

Домакините можеха да поведат още в 1-ата минута, когато Флориан Нойхаус отбеляза красив гол, но след разглеждане с ВАР се видя, че има нарушение при отнемането на топката и голът не бе зачетен.

В 7-ата минута Мьонхенгладбах имаше нов шанс чрез Йонас Хофман, който стреля опасно от дистанция и Роман Бюрки трябваше да прави решаващо спасяване.

В 11-ата минута резултатът все пак бе открит. При едно центриране от фаул Елведи се измъкна и с глава порази вратата за 1:0. И тази ситуация бе разгледана с ВАР заради съмнение за засада, но този път голът бе зачетен.

В 22-ата минута Дортмунд изравни с първата си добра възможност. Джейдън Санчо с намери в коридор Ерлинг Холанд и той от малък ъгъл копна топката елегантно над вратаря за 1:1.

В 26-ата минута гостите можеха да направят пълен обрат. Първо изстрел на Мануел Аканджи бе спасен от вратаря, а при добавката и Емре Джан бе близо до гола, но защитник с последни сили изчисти от голлинията.

Три минути по-късно жълто-черните направиха и пълен обрат. Те организираха страхотна многоходова комбинация, Санчо се освободи в наказателното поле и отново намери непокрития Холанд, който без забавяне насочи кълбото в мрежата за 1:2.

В 32-ата минута обаче се стигна до ново равенство. Щиндъл стреля по земя от фаул и изненада Бюрки, който изби лошо в краката на Елведи и той отблизо направи 2:2.

В 35-ата минута Хумелс стреля опасно с глава и вратарят спаси с последни сили. След това в 39-ата минута гостите организираха хубава контраатака и Санчо стреля опасно близо до гредата, но в аут.

В началото на второто полувреме домакините отново излязоха напред в резултата. Бенсебани получи по левия фланг, финтира защитник и с коварен изстрел от малък ъгъл изненада вратаря за 3:2.

В 53-ата минута можеше да падне и четвърти гол за Мьонхенгладбах след страхотна контраатака, Плеа излезе зад защитата, но ударът му бе покрай вратата.

В 74-ата минута Рафаел Герейро стреля опасно, но Ян Зомер спаси.

Четири минути по-късно обаче резултатът стана 4:2. При едно центриране от корнер Тюрам се измъкна и с глава порази вратата.

След това Емболо пропусна сам срещу вратаря в 82-ата минута.

В добавеното време Юсуфа Мукоко тества Зомер, но вратарят спаси.

С тази победа Борусия (М) излезе на 4-ото място в класирането с 31 точки, докато Борусия (Д) се свлече на 5-ата позиция с 29 точки.