Златан се завърна и направи Милан зимен първенец (видео)

Отборът на Милан победи с 2:0 като гост Каляри в двубой от 18-ия кръг на Серия А на "Сардиния Арена" и се завърна еднолично на върха в класирането, който споделяше временно със съгражданите си от Интер. И двата гола за "росонерите" отбеляза шведската мегазвезда Златан Ибрахимович, който не се беше разписвал от ноември м.г., когато получи контузия и се възстановяваше продължително.

Така Милан ще завърши полусезона на върха в класирането, независимо от резултата в мача с Аталанта от последния зимен кръг, което не се беше случвало от 9 години насам. Това е така, защото Милан има предимство пред Интер в преките двубои (б.р. успех с 2:1). Любопитното е, че през 2011 година, когато станаха шампиони, "росонерите" отново зимуваха на върха след успех над Каляри, а впоследствие спечелиха и титлата.

Лошите новини за треньора Стефано Пиоли преди мача с Аталанта от следващия кръг обаче са поне три - влезлият като резерва Алексис Салемакерс получи червен картон, Симон Кяер получи контузия, а Алесио Романьоли също е аут.

Гостите стартираха по-активно и получиха право да изпълнят дузпа още в седмата минута за нарушение срещу Златан Ибрахимович. Именно шведът се нагърби с изпълнението и реализира за 1:0.
Милан продължи да бъде по-активен на терена и в средата на първата част можеше да стигне до второ попадение, но Краньо отрази удара от дистанция. В 37-ата минута гредата спаси Каляри от второ попадение след удар на Калабрия.
Така резултатът се запази до почивката, а след полувремето първата възможност беше пред състава на Каляри, но до гол не се стигна.
Милан бързо си върна инициативата и в 52-ата минута стигна до второ попадение. Негов автор стана отново Златан Ибрахимович, който получи топката от Калабрия на границата на наказателното поле, напредна и стреля. Попадението му обаче беше ревизирано чрез ВАР поради съмнения за засада, но беше признато.
В 63-ата минута Каляри беше близо до почетно попадение чрез Джовани Симеоне, но Донарума спаси. В ответната атака Ибрахимович беше близо до своя хеттрик, но беше спрян от Краньо. Четвърт час преди края Милан остана с 10 души на терена, след като Алексис Салемакарс получи втори жълт картон малко след появата си на терена като резерва.
С човек повече на терена Каляри заигра по-уверено и стигна до две възможности. Първата беше отразена от Донарума след удар с глава на Алберто Чери. При втората опитът на Лука Чепители да намери вратата на гостите с глава се оказа неуспешен.
В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Милан се поздрави с пореде успех, който го върна на върха в класирането с 43 точки - 3 повече от Интер. Авансът на Милан пред актуалния първенец Ювентус е цели 10 точки, което изглежда непреодолим аванс.

Каляри - Милан 0:2

0:1 - Ибрахимович 7-дузпа
0:2 - Ибрахимович 52
Каляри: Краньо, Дзапа, Годин, Чепители, Ликоянис, Перейро, Марин, Дънкан, Наинголан, Жоао Педро, Симеоне.
Милан: Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Далот, Тонали, Кесие, Кастийехо, Браим Диас, Хауге, Ибрахимович.