ЦСКА-София изпусна Клуж, Али Соу не успя да се превърне в герой (видео и галерия)

Клуж и ЦСКА-София завършиха 0:0 в мач от петия кръг в груповата фаза на Лига Европа.

Като цяло българският тим бе по-добрият от двата състава, особено през втората част, и трябва да съжалява, че не спечели първа победа в групата. Това стана и заради два сериозни пропуска на иначе представилия се много силно Али Соу, който за пореден път показа, че му липсва концентрация пред гола.

110 Клуж - ЦСКА-София
Наставникът на червените Бруно Акрапович отново заложи на схемата 3-4-1-2. В средата на терена до Юга стартира Жеферсон, а по двете крила - Тибо Вион и Греъм Кери. Али Соу и Георги Йомов поведоха атаката, а зад тях започна Санкаре.
Първата голова възможност стана факт във втората минута, когато Перейра стреля много опасно, след като засече с глава центриране от фаул, но покрай дясната греда. ЦСКА-София отговори подобаващо в 5-ата минута. Тогава Кери центрира от корнер, Антов засече технично с пета, но Камора успя да изчисти пред голлинията.
В 12-ата минута Жеферсон допусна груба грешка, опитвайки да върне топката назад, но я подаде на Дебелюх, който се озова очи в очи с Бусато. Стражът на червените демонстрира отличен рефлекс и спаси изстрела на нападателя.
Постепенно ЦСКА-София намали грешките в отбрана, затвори пространствата и започна да владее топката повече от своя противник. С тези си свои действия червените не позволиха на румънския шампион да застраши отново Бусато до края на първата част.
Второто полувреме започна добре за футболистите на Акрапович. В 49-ата минута Санкаре подаде към Юга, който напредна и стреля мощно, шутът затрудни Балградеан, който изби пред себе си, но Йомов бе твърде далеч за да направи добавка в празната врата.
В 69-ата минута ЦСКА-София изпусна най-чистото си положение до този момент. Соу бе изведен сам срещу вратаря. Последва шут на нападателя, а след рикошет в крака на бранител топката излезе на сантиметри покрай дясната греда.
В 77-ата минута Соу направи нов сериозен пропуск. Вион центрира отдясно към тарана, който засече с глава от границата на малкото наказателно поле, но не улучи добре топката и тя излезе в аут.
В 84-ата минута румънците създадоха опасно меле, но българският тим оцеля след центриране отдясно. Последва нова атака на Клуж, Чипчиу овладя топката в наказателното поле, Антов го задържа леко с ръка, а халфът се хвърли на тревата и поиска дузпа. Реферът обаче му показа втори жълт и респективно червен картон за твърде лекото падане.
До края на срещата гостите натиснаха своя съперник и в даденото от рефера триминутно продължение Тиаго изстреля топовен шут по посока на домакинската врата, но Балградеан успя да избие и по този начин спаси точката за отбора си.
Така ЦСКА-София спечели втора точка, но въпреки нея остава на последното място в групата. Следващия противник на червените ще е Рома, когато българският тим ще търси и първо попадение, тъй като до този момент е с голова разлика 0:6.

КЛУЖ - ЦСКА-СОФИЯ 0:0