Милан с голям обрат след шокиращо начало (видео)

Милан стигна до победа с 4:2 в домакинството си на Селтик и се класира за следващата фаза на Лига Европа. "Росонерите" губеха с два гола още в 14-ата минута, но успяха до стигнат до пълен обрат в началото на второто полувреме.

Рогич и Едуард дадоха ранния аванс на шотландците, но след голове на Чалханоглу и Кастийехо резултатът бе 2:2 в 26-ата минута. След почивката Хауге изведе домакините напред, а след това асистира на Диас за четвъртото попадение във вратата на "детелините".

Милан е втори в група Н, като изостава на точка от Лил, но и двата отбора вече си осигуриха участие във фазата на директните елиминации. Селтик пък записа трета поредна загуба във всички турнири за първи път от 2007 г. и положението на мениджъра Нийл Ленън става все по-несигурно.

Двубоят започна доста изненадващо и още в 14-ата минута Милан губеше с два гола. Грешки в защитата на домакините вдъхнаха увереност на шотландците. В седмата минута Донарума подаде на Крунич пред наказателното си поле, а босненецът сбърка фатално. Рогич открадна топката и с прецизен удар откри резултата.
Малко по-късно Рогич беше близо до нов гол, но ударът му мина покрай вратата. Ранното попадение даде самочувствие на гостите, които в този период пресираха успешно объркания си съперник. В 14-ата минута Кристи великолепно изведе Едуард и нападателят технично преодоля Донарума за 0:2.
Отборът на Стефано Пиоли в един момент се събуди и бързо обърна развоя на мача. Вдъхновението дойде след прекрасно изпълнение от фаул на Чалханоглу. Турчинът прати топката в мрежата в 24-ата минута, а секунди по-късно "росонерите" изравниха. Хауге се разходи в наказателното поле и върна към Ребич. Неговият удар бе блокиран, но топката стигна до Кастийехо, който бе по-решителен и кълбото отново се озова в мрежата.
Втората част бе доминира от добрите изяви на Йенс Перет Хауге. 21-годишният норвежец, който за първи път бе титуляр за Милан в мача срещу Лил миналата седмица, отбеляза страхотен гол в 50-ата минута. Той мина като на парад през цялата защита на Селтик преди да насочи топката към мрежата.
"Детелините" имаха своите моменти след почивката, въпреки доминацията на съперника. Удар на Фримпонг мина покрай вратата, а в 73-ата минута Донарума направи блестящо спасяване след изстрел на Кристи.
Интригата приключи осем минути преди края, когато влезлият като резерва Брахим Диас направи резултата 4:2. Той бе изведен отлично от Хауге, който се отчете и с асистенция.
МИЛАН - СЕЛТИК 4:2
0:1 - Рогич (7)
0:1 - Едуард (14)
1:2 - Чалханоглу (24)
2:2 - Кастийехо (26)
3:2 - Хауге (50)
4:2 - Диас (82)