Пета поредна загуба за Лудогорец в Европа (видео)

Шампионът Лудогорец записа пета поредна загуба в Група "J" на Лига Европа. "Орлите" регистрираха поражение с 1:3 от Антверпен в предпоследния си мач от тазгодишното издание на надпреварата. Мартен Онгла, Ричи Де Лает и Мануел Бенсон бяха точни за домакините, а за българите се разписа Кирил Десподов, който вкара първия си гол за клуба.

Макар и да се представи малко по-добре в сравенение с мачовете с Тотнъм в предните две срещи от турнира, Лудогорец отново показа, че е далеч от най-добрите си дни на европейска сцена и срещите, в които отборът играеше като равен с равен с грандовете на Стария континент към момента са в миналото. Дори и миналогодишните резултати, когато бяха победени с разлика ЦСКА (Москва) и Ференцварош изглеждат доста далчени.

Треньорът Станислав Генчев не можеше да разчита на двамата национали в състава - вратарят Пламен Илиев и Сисиньо, които отпаднаха. На вратата застана Валдо Стоянов, а пред него в защита Антон Недялков, Драгош Григоре, Оливие Вердон и Жордан Икоко. В халфовата линия бяха Абел Анисе, Стефан Баджи, а пред тях Каули. По крилата бяха Мавис Чибота и Кирил Десподов, а на върха на атаката застана Клаудиу Кешерю.

След равностойно начало домакините откриха резултата в 19-ата минута. Тогава Мартен Онгла бе оставен пред празно пространство да стреля от дистанция и с много премерен удар прониза Стоянов.

В 25-ата минута домакините можеха да удвоят, но от по-малко от пет метра Кристиан Беневенте не успя да прати топката във вратата. Коджи Мийоши получи кълбото в наказателното поле и видя, че перуанецът е непокрит и му подаде, но нападателят се издъни от непосредствена близост.

До края на първата част домакините имаха пълна доминация на терена и организираха още няколко опасни атаки, но вторият гол се размина. Българите от своя страна с нищо не застрашиха вратата на белгииците.

В началото на втората част Лудогорец излезе като преобразен за няколко минути. В началните действия на полувремето българите създадоха много повече отколкото през цялото първо полувреме. Още в първата минута Десподов имаше отлична възможност, но вратарят изби с крак. При последвалия корнер съдията можеше да отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Ричи де Лает, но остана безмълвен. Малко по-късно пък и Чибота бе близо до изравняване, но вратарят отново спаси, намесвайки се решително.

Все пак "орлите" успяха да изравнят в 53-ата минута. Каули напредна в половината на съперника и пусна добър пас към Десподов, който с левия крак прониза по отличен начин Бюте. Това бе първи гол за крилото с фланелката на разградчани.

В 61-ата минута домакините бяха много близо отново да поведат в мача. Симен Юклерьод бе изведен сам срещу Стоянов, но ударът му срещна гредата на българската врата.

Десетина минути по-късно обаче Антверп отново поведе. Центриране от фаул на Лиор Рафаелов бе засечело от Де Лает с глава в наказателното поле и това означаваше - 2:1.

В 87-ата минута домакините подпечатаха успеха си с трети гол. Мийоши напредна отляво и след като не успя от първия път, при втория опит намери Бенсон, който от близко разстояние на сбърка.

В края на мача пък гостите останаха и с човек по-малко, след като Драгош Григоре получи втори жълт картон и трябваше да напусне, но това не бе от особено голямо значение така или иначе.

Така Лудогорец остава без актив на сметката си през тази година и ще трябва да развали нулата в последния си мач - домакинството на ЛАСК (Линц). Антверпен от своя страна се класира за елиминационната фаза на надпреварата, след като записа четвърти успех и с 12 точки няма как да бъде изместен от една от първите две позиции.

АНТВЕРПЕН 3:1 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Онгла (19)

1:1 Десподов (53)
2:1 Де Лает (71)
3:1 Бенсон (85)