Атлетико изпусна експериментален Байерн (видео)

Отборите на Атлетико Мадрид и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1 на "Уанда Метрополитано" в мач от петия кръг на група А в Шампионската лига. Жоао Феликс (26') се разписа за домакините, а Томас Мюлер (86') беше точен от дузпа за гостите. Серията на баварците от 15 поредни победи в турнира беше прекъсната, но в същото време те изравниха рекордната поредица на Манчестър Юнайтед от 16 гостувания в ШЛ без загуба, записвайки 12 успеха и 4 ремита в тях.

Диего Симеоне бе направил само две промени в състава си след победата с 1:0 над Валенсия. Те бяха свързани с появата на Феликс и Яник Ферейра-Караско на местата на Ренан Лоди и Тома Льомар. Партньор на младия португалец в атака беше Анхел Корея. Ханзи Флик бе подходил по съвсем различен начин - само капитанът Дейвид Алаба, за когото това беше мач №400 за клуба, и Люка Ернандес бяха останали титуляри след успеха с 3:1 над Щутгарт. Прави впечатление, че от първата минута стартираха 17-годишните Джамал Мусиала и Брайт Арей-Мби. На вратата беше Александер Нюбел, а в атака - Льорой Сане, Ерик Максим Чупо-Мотинг и Дъглас Коста.
В седмата минута Корея проби в наказателно поле, но ударът му беше блокиран и така Нюбел успя да улови топката. В десетата шут на Коке мина покрай вратата. В 22-ата след центриране от корнер Хосе Хименес стреля с глава неточно. Малко след това далечен удар на Караско също излезе в аут. В 26-ата Маркос Йоренте от аутлинията подаде топката на Феликс, който от близка дистаниция я прати в близкия ъгъл на Нюбел за 1:0. В 31-ата Мусиала преодоля Марио Ермосо и Коке, но последвалият му шут завърши встрани от вратата. В 38-ата опасен изстрел на Йоренте профуча над вратата.

В 51-ата минута след изпълнение на корнер Ернандес стреля с глава, но топката мина над вратата. В 58-ата Феликс нацели напречната греда, но и без това беше отсъдена засада. Минута по-късно удар на Чупо-Мотинг не успя да затрудни Ян Облак. Както изглеждаше, че домакините ще успеят да съхранят преднината си, в 85-ата минута резервата Фелипе фаулира появилият се като смяна Томас Мюлер. Съдията посочи бялата точка, а нападателят собственоръчно отбеляза дузпата. В 89-ата Ермосо все пак можеше да вкара победен гол, но ударът му с глава пропусна целта и така равенството се запази.

Вече ясният победител в групата Байерн събра 13 точки в актива си, докато вторият Атлетико има 6 пункта и пропусна златен шанс да се класира за елиминациите на турнира. Другата седмица предстои сблъсък в Австрия с третия РБ Залцбург, в който ще бъде определен вторият осминафиналист от група А. Последният Локомотив (Москва) пък има шансове единствено за участие в Лига Европа напролет, ако по същото време успее да победи Байерн.

АТЛЕТИКО МАДРИД - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 1:1

1:0 Феликс (26')
1:1 Мюлер (86' д.)

Атлетико Мадрид: Облак, Трипиър, Савич, Хименес, Ермосо, Йоренте, Саул, Коке, Караско, Кореа, Феликс

Байерн (Мюнхен): Нюбел, Сар, Зюле, Арей-Мби, Ернандес, Мартинес, Алаба, Сане, Мусиала, Коста, Чупо-Мотинг