Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Реал Мадрид отново преклони глава пред Шахтьор, група В се завърза още повече (видео)

Отборът на Шахтьор (Донецк) постигна втора победа над Реал Мадрид в тазгодишното издание на Шампионската лига. Този път "миньорите" спечелиха с 2:0 при домакинството си на испанския първенец, след като в първия кръг на груповата фаза надделяха с 3:2 като гости. Тази вечер попаденията бяха дело на резервите Дентиньо (57') и Манор Соломон (82').

Зинедин Зидан бе направил четири промени в своя състав след изненадващата домакинска загуба с 1:2 от Алавес. В защита единственото ново име беше това на Ферлан Менди, който замени Марсело. В халфовата линия пък Каземиро бе отстъпил мястото си на Мартин Йодегор. В атака контузеният Еден Азар и Мариано Диас бяха заменени от Родриго и Карим Бензема, който се завърна на терена, след като се възстанови от травмата си. Именно французинът беше с капитанската лента тази вечер. Домакините пък бяха подредени в 4-2-3-1 с бившия нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш на върха на атаката.
Още в петата минута Марко Асенсио нацели греда с удар отблизо. Украинците отговориха с шут в аут на Тайсон. В 11-ата Бензема отправи изстрел, който беше отразен от Трубин. В 25-ата Мораеш беше заменен от Дентиньо, след като получи контузия в резултат на сблъсък с Рафаел Варан. В 30-ата Трубин изби опасен удар на Асенсио.
В 50-ата минута шут по земя на Бензема не затрудни противниковия страж. Две минути след това Начо Фернандес стреля с глава, но неточно. При следващата атака на домакините Тайсон принуди Тибо Куртоа да се намеси и да избие шута му в корнер. В 57-ата Шахтьор организира контраатака, при която съперниковата защита не се ориентира добре. Това позволи на Дентиньо да изскочи сам срещу Куртоа и да се разпише за 1:0.
В 67-ата Коваленко получи топката на добра позиция, но Варан успя да блокира удара му. Минута по-късно изстрел на Тете претърпя рикошет и това помогна на Куртоа да улови топката. В 71-ата Тете отново стреля, но не затрудни белгийския вратар. В 75-ата Менди нанесе удар, който завърши в ръцете на Трубин. В 80-ата Асенсио стреля опасно, но се стигна само до корнер. В 82-ата Соломон получи топката в центъра на терена, необезпокояван стигна до наказателното поле и прати топката в близкия долен ъгъл на вратата за крайното 2:0.

По този начин Шахтьор отново излезе втори в класирането със 7 точки. Реал също е със 7 пункта, но изостава по отношение на преките двубои. Така преди мача между първия Борусия (Мьонхенгладбах) и последния Интер всички отбори в групата все още имат теоретични шансове за класиране за елиминациите.

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - РЕАЛ МАДРИД 2:0

1:0 Дентиньо (57')
2:0 Соломон (82')

Шахтьор (Донецк): Трубин, Додо, Витао, Бондар, Матвийенко, Коваленко, Степаненко, Тете, Марлос, Тайсон, Мораеш

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Варан, Начо, Менди, Модрич, Кроос, Йодегор, Родриго, Бензема, Асенсио