ЦСКА-София ликува в "червеното" дерби! (видео и галерия)

ЦСКА-София надигра с 2:0 ЦСКА 1948 в дербито от 14-ия кръг на efbet Лига, което се проведе на стадион "Българска армия". Али Соу откри резултата в 18-ата минута, а в 82-ата Лазар Марин си отбеляза автогол.

Двата отбора не изиграха кой знае колко качествен двубой, но в крайна сметка домакините бяха по-добрият тим и заслужено се поздравиха с успеха.

Наставникът на ЦСКА-София Бруно Акрапович отново заложи на любимата си схема с трима в защита. Бранителите бяха същите от сблъсъка през седмицата срещу Йънг Бойс - Антов, Матей и Занев. По крилата атакуваха Синклер и Мазику за сметка на Турицов и Кери.

83 ЦСКА-София - ЦСКА 1948 2:0
Гостите пък имаха известни проблеми с окомплектоването на състава. От него отсъстваха наказаният Василев, Георги Русев, Серкан Юсеин, Ивайло Чочев и Денислав Александров, но въпреки всичко 11-ката им отново бе съставена от изцяло български футболисти.
Серщата започна с минута мълчание в памет на Димитър Лалгов, Никола Спасов, Диего Марадона, които починаха през седмицата.
Гостите можеха да открият резултата още в 5-ата минута, когато Бастунов изведе Гущеров сам срещу Бусато, но нападателят не успя да преодолее стража на домакините при едно от малкото си положения пред противниковата врата.
В 10-ата минута ЦСКА 1948 създаде още едно изключително опасно положение след центриране от фаул, когато последва шут от два метра на Минков над вратата, но дори да бе влетял в мрежата, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като реферът Петър Костадинов прецени, че Камбуров е докоснал топката с ръка.
Постепенно играчите на Акрапович взеха инициативата и в 18-ата минута откриха резултата. Йомов получи пас отдясно и отклони топката към Соу, който преодоля Наумов и вкара за 1:0 в празната врата.
В 35-ата минута Юга бутна в гърба Галин Иванов, футболистът на ЦСКА 1948 падна на земята и поиска дузпа, но реферът остана безмълвен.
Това ядоса цялата скамейка на гостите, които скочиха срещу решението на съдията да замълчи.

Три минути след тази ситуация ЦСКА-София имаше възможност да удвои, когато Матай засече с глава центриране от корнер на Тиаго, но прати топката над напречната греда.

В 45-ата минута Соу намери добре излезлия от дълбочина Йомов, който се озова сам срещу вратаря леко под ъгъл, но стреля неточно в аут.

Първият шут за втората част отиде в актива на домакините. В 48-ата минута Соу стреля, но на метър и половина от лявата греда.

В 59-ата минута Йомов изпрати топката в мрежата на ЦСКА 1948, но попадението правилно бе отменено заради игра с ръка на нападателя.

В 78-ата минута и гостите организираха нещо по-интересно пред противниковата врата. Матей фаулира Иванов пред наказателното поле, Камбуров стреля от фаула, а Бусато изби.

В 78-ата минута по-добрата игра на ЦСКА-София доведе до втори гол. Йомов опита да намери Соу, но подаде на Марин, който от своя страна опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата за 2:0.

До края на срещата ЦСКА-София демонстрира организирана игра в отбрана и лесно задържа комфортната си преднина, вземайки трета поредна победа в първенството.

ЦСКА-СОФИЯ - ЦСКА 1948 2:0