На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Беззъбо, безидейно, безпомощно - Лудогорец разбит в Лондон (видео)

Отборът на Лудогорец загуби тежко гостуването си на Тотнъм в четвъртия си мач от Група "J" на Лига Европа. "Орлите" бяха разбити с 0:4 от англичаните в Лондон и вече и на теория нямат шансове за продължаване напред в надпреварата. Карлос Винисиус на два пъти, Хари Уинкс и Лукас Моура бяха точни за домакините.

Българите изиграха един от най-слабите си мачове на европейска сцена и рядко успяваха изобщо да преминат централната зона на терена, а за организиране на атаки почти не може да се говори с изключение на няколко флангови влизания в близост до наказателното поле и един ъглов удар. Кадровите затруднения пред треньорския щаб, след като част от основните футболисти изкараха COVID-19 и едва преди няколко дни подновиха тренировки, трудно могат да бъдат оправдание за изключително вялото и безидейно представяне на тима.

Станислав Генчев  имаше проблеми със състава. Той не може да използва контузените Сисиньо и Сантана, а някои играчи не бяха тренирали пълноценно, тъй като бяха болни. Добрата новина бе, че Кирил Десподов бе здрав и можеше да играе. Наставникът гласува доверие на трима в защита пред Пламен Илиев - Драгош Григоре, Козмин Моци и Оливие Вердон. Като външни футболисти действаха Антон Недялков и Жордан Икоко, а вътрешни халфове бяха Анисе Абел и Стефан Баджи. Пред тях бе Доминик Янков, а в атака Клаудиу Кешерю, подпомаган от Десподов.

Моуриньо остави част от звездите си на пейката, като Хари Кейн, Ерик Дайър и Муса Сисоко бяха резерви. Португалецът сложи на вратата Харт, а пред него в защита Дохърти, Санчес, Тангананга и Дейвис. В халофвата линия Уникс и Ндомбеле, а по двете крила Лукас Моура и Бейл, в атака беше Винсиус, подпомаган от задна позиция от Али.

В началото на мача домакините взеха инициативата и не позволяваха на българите да преминават центъра дори. Така натискът им даде резултат в 16-ата минута. Тогава тройката в отбрана на Лудогорец се пропука и Винисиус се оказа сам срещу вратаря и хладнокръвно го преодоля.

В 32-ата минута домакините бяха близо до второ попадение. Али намери отляво Дейвис, който стреля много силно по диагонал, но топката се спря в гредата на Илиев.

Две минути по-късно обаче резултатът вече беше 2:0. Силен удар на Ндомбеле бе избит от Илиев, но право на крака на Али, който не прояви егоизъм и видя Винсиус на празна врата, за да му подаде за лесен завършек.

До края на първата част ситуацията на терена не се промени особено много и Тотнъм продължи да атакува, а Лудогорец да няма идея как да излезе от половината си.

В 64-ата минута преднината на Тотнъм вече беше 3:0. Хари Уинкс получи топката в близост до централната зона на терена и след като видя, че Илиев е извън рамката на вратата стреля. Кълбото бе много прецизно изпратено целта и изненада българския страж.

Малко по-малко от десетина минути по-късно дойде и четвъртият гол. Грешка на Янков в собствената половина позволи да се организира бърза атака и Али получи топката в наказателното поле, след което намери Моура, който без да се бави прати кълбото в горния ъгъл на Илиев.

До края на мача домакините продължиха да нападат, а някои млади играчи на Тотнъм направиха своя дебют за първия тим на "шпорите". Разградчани пък така и не успяха да направят нещо интересно в предни позиции и да се отсрамят с нещо хубаво на терена.

Така Лудогорец регистрира четвърта поредна загуба с надпреварата и вече няма и теоритични шансове за продължаване напред в Лига Европа. "Орлите" са на последно място с нула точки и в последните си две срещи до края срещу ЛАСК и Антверп ще играят за честта си и да покажат, че имат повече потенциал от този нулев актив.