Пирин (Благоевград) взе труден тест в София (видео+галерия)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна успех с 2:0 над Септември (София) в сблъсък от 14-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за "орлетата" реализираха Преслав Йорданов (33) и Красимир Станоев (35).

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов.
Първата интересна ситуация се откри в 13-ата минута, когато Спас Георгиев центрира отдясно към Преслав Йорданов, но ударът му с глава премина над вратата.
Домакините отговориха с топовен шут на Мартин Ачков, но и той бе неточен. Последва отлично центриране на Кристиян Пешов и малко не достигна на Цветомир Вачев да я прати във вратата на Пирин.
44 Септември София - Пирин
В 33-ата минута гостите направиха страхотна атака. Красимир Станоев получи добър пас, а халфът не се забави и пусна кълбото към Преслав Йорданов, който не пропусна да се разпише в мрежата на Божидар Митрев.
Две минути по-късно Иван Стоянов направи много груба грешка, която завърши с втори гол в мрежата на Септември. В негов автор се превърна Красимир Станоев.

Втората част започна с опасно центриране в наказателното поле на "орлетата", но топката бе изчистена пред крака на Ангел Грънчов.

В 71-ата минута Александър Дюлгеров направи грешка. Топката бе отнета от Симеон Мечев, който напредна, но се забави твърде много и не успя да отправи удар към вратата на Петър Петров.

В 81-ата минута Спас Георгиев можеше да вкара трети гол в мрежата на столичани, но шутът му бе майсторски спасен от Божидар Митрев. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от шампионата.

С този успех "орлетата" остават на първо място във временното класиране с актив от 29 точки. Играчите на Септември (София) пък са с осем по-малко от Пирин.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 0:2