ЦСКА 1948 превзе Варна и излезе трети (видео+галерия)

ЦСКА 1948 победи с 2:1 Черно море в първия двубой от 11-ия кръг на efbet Лига. Това беше първи успех за тима на Красимир Балъков като гост през сезона. "Червените" излязоха трети в класирането. Матиас Курьор откри резултата в 21-ата минута с глава. Галин Иванов изравни след пас на Васил Шопов в 29-ата минута. В 63-ата минута Мартин Камбуров донесе обрат от дузпа. Това беше гол №245 за ветерана в елита и той вече е на 8 от рекорда на митичния Петър Жеков.

Домакините започнаха по-добре срещата и в първите десет минути създадоха няколко опасни разбърквания във и около наказателното поле на ЦСКА 1948. В 12-ата минута Леандро Андраде потърси мрежата зад Данил Наумов, но не улучи целта. Малко след това Родриго се впусна опасно към голлинията на "червените", но Димитър Пиргов и Лазар Марин го блокираха навреме. В 21-ата минута Курьор "ужили" столичани. Острието на Черно море посрещна добро центриране отдясно и с глава матира Наумов - 1:0 за Черно море. В 29-ата минута Васил Шопов проби майсторски до аутлинията отляво, последва пас към Галин Иванов и националът изравни с хубав изстрел от десетина метра - 1:1. Веднага след изравняването "моряците" стигнаха до разбъркване пред Наумов. Стефан Велев шутира от границата на пеналтерията, топката се отби в коляното на Шопов, а след това срещна и ръката му - варненци поискаха 11-метров наказателен удар, но реферът Георги Димитров не отсъди такъв.
В 44-ата минута Сашо Александров намери с прецизно центриране Мартин Камбуров, но голмайсторът пропусна с глава от чиста позиция. В началото на второто полувреме хората на Илиан Илиев пропуснаха две отлични положения за гол. Първо удар с глава на Исмаил Иса мина на сантиметри от вратата на "червените", а малко след това Шопов изчисти топката пред голлинията. В 63-ата минута ЦСКА 1948 достигна до обрат в резултата. Игралият отлично Галин Иванов беше задържан непозволено от Виктор Попов в наказателното поле на Морето и арбитърът отсъди дузпа. Камбуров не даде шанс на Иван Дюлгеров - 2:1 за "червените" и нов гол на ветерана в родния елит. Нападателят вече е на 8 попадения от рекорда на Петър Жеков.

До края двата тима не стигнаха до нови голове и така ЦСКА 1948 отпътува от Морската столица с 3 точки. В следващия кръг "червените" имат ново трудно изпитание - този път мач с Лудогорец. "Моряците" пък гостуват на Ботев (Пловдив).

Черно море 1:2 ЦСКА 1948