Куриозен мач! ЦСКА-София вкара всички попадения, но триумфът е за Локо Пд (видео+галерия)

ЦСКА-София инкариса първа загуба за сезона в efbet Лига след поражение с 1:2 от Локомотив (Пловдив) на "Лаута". Смърфовете взеха аванс от два чисти гола преди почивката, след като защитникът Юрген Матей на два пъти прати топката в собствената си врата. Второто попадение обаче бе записано на Момчил Цветанов, тъй като именно при негов изстрел централният бранител отклони с глава в мрежата на Бусато.

94 Локомотив (Пловдив) - ЦСКА-София

Гостите намалиха на 1:2 чрез Тиаго в 69-ата минута, но в този мач създадоха прекалено малко положения и в крайна сметка триумфът бе за момчетата на Бруно Акрапович.
Наставникът на гостите Стамен Белчев заложи сред титулярите на Тиаго за сметка на Жеферсон. Сред 11-те не започна Георги Йомов, тъй като по крилата стартираха Греъм Кери и Кейта.

Двата тима изиграха здрав двубой, но положенията пред двете врати бяха истинска рядкост и в крайна сметка спечели тимът, който бе значително по-добър в защита.

Първият изстрел стана факт в 9-ата минута, когато Умарбаев шутира от фаул над вратата. Червените отговориха с бомбен удар на Соу в 13-ата минута, но и той не намери целта.

В 28-ата минута топката се отклони в ръката на Матей след центриране на Цветанов отляво и домакините поискаха дузпа, но реферът Николай Йорданов прецени, че отиграването на защитника е неволно и не последва сигнал. Гостите незабавно организираха атака, която завърши с шут на Кейта в ръцете на Луков.

Така се стигна до 32-ата минута, в която Санкаре стъпи върху коляното на Умарбаев. Салинас центрира от отсъдения фаул и Матей прониза с глава собствената си врата в опит да изчисти.
Червените опитаха да отговорят мигновено, но шут на Соу попадна в ръцете на Луков.
В 38-ата минута Локо удари за втори път. Цветанов пресече подаване на Антов към Гълъбов, напредна през центъра и стреля от 20 метра. Изстрелът се отклони от главата на Матей и влетя за втори път в мрежата на ЦСКА-София.
До края на полувремето футболистите на Стамен Белчев опитаха да натиснат своя опонент, но смърфовете демонстрираха организирана игра в отбрана и не допуснаха нито една голова ситуация пред Луков.
Шест минути след почивката Цветанов, Илиев и Карагарен комбинираха отлично в половината на противника, след което последният се озова на стрелкова позиция, но шутът му от границата на наказателното поле излезе над напречната греда.
Някъде тук Локо отстъпи инициативата, ЦСКА-София се пренесе в половината на домакините, но така и не успяваше да създаде нещо по-интересно пред Луков.
В 59-ата минута Кери шутира от фаул, отсъден на дъгата за нарушение на Масоеро срещу Соу, но над вратата.
Десет минути по-късно червените върнаха едно попадение, което дойде и с известна доза късмет. Те получиха фаул отляво до тъчлинията. Тиаго центрира остро, а топката влетя директно в мрежата на смърфовете за 2:1.
В 72-ата минута гостите имаха нов шанс за гол, когато Матей стреля с десния крак след центриране от корнер. Луков изби, а след това Умарбаев изчисти пред краката на Соу. Именно това бе и единствената чиста ситуация, която се откри пред ЦСКА-София.
До края на двубоя Стамен Белчев вкара в предни позиции Йомов, Белтраме, Енрике и Ахмедов, а отборът започна все по-често да залага на центрирания от всички точки на терена. Те обаче не дадоха резултат, тъй като отбраната на пловдивчани се справи с тях.
В заключителните секунди на срещата Локо дори можеше да вкара трето попадение след контраатака, но Илич не успя да преодолее Бусато, който изби в корнер.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 2:1