Локомотив (Пд) влезе в релси след труден успех над Ботев (Враца) - (видео)

Локомотив (Пловдив) записа първи успех за сезон 2020/21 в efbet Лига! Носителят на Купата и Суперкупата на България се наложи с 2:1 над Ботев (Враца) в среща от втория кръг на първенството ни, а успехът в никакъв случай не дойде лесно за "смърфовете". Бирсент Карагарен (8) изведе "смърфовете" напред, а Валери Домовчийски (28) изравни от дузпа. Лукас Салинас (52) донесе успеха за пловдивчани. Двубоят на стадион "Локомотив" в парк "Лаута" започна с едноминутно мълчание в знак на почит към легендата на българския футбол Бисер Михайлов, починал на 13 август.

Локомотив (Пловдив) стартира сезона с успех срещу Лудогорец за Суперкупата на България, но в първия кръг от новото първенство претърпя болезнено поражение от Ботев (Пловдив). Тогава тимът на Бруно Акрапович подходи с прекалено високо самочувствие в дербито и беше тотално надигран от "канарчетата", които се наложиха с 2:0 в Коматево. Днес Локомотив влезе в релсите с успех срещу непредвидимия Ботев (Враца), който изненада всички с победата с 3:1 срещу Лудогорец.
Врачани демонстрираха много интелигентен футбол, а старши треньорът Антони Здравков явно е сглобил добър колектив и това си пролича както срещу разградчани, така и срещу пловдивчани. Бруно Акрапович се завърна на пейката, след като изтърпя наказанието си.
Акрапович: Не взимам играч без проби
Босненецът направи една промяна в състава си спрямо този от мача с Ботев (Пд). В игра се появи Дейвид Малембана на мястото на Петър Витанов. Димитър Илиев беше на обичайната си позиция, а в халфовата линия бразилецът Лукас Салинас бе натоварен с по-офанзивни функции от Парвизджон Умарбаев и Милош Петрович.
Гостите нямаха кадрови проблеми. В състава след изтърпяна санкция се завърна Иво Михайлов, но той беше резерва. Юлиан Ненов пък вече е картотекиран. Бившият футболист на Дунав също започна на пейката, а в предни позиции стартираха Даниел Генов, Валери Домовчийски и Петър Атанасов, които отбелязаха попаденията срещу Лудогорец.
Димитър Илиев записа своя мач номер 250 в елита, но не успя да се разпише, с което щеше да влезе в топ 10 на голмайсторите на Локо за всички времена. До момента любимецът на феновете на "смърфовете" има 34 шампионатни попадения за родния си тим.
След спокойни начални минути, в които липсваха голови положения, Локомотив (Пловдив) поведе в резултата. В 8-ата минута грешка на защитник в зелено в близост до наказателното поле доведе до карамбол, при който Карагарен излезе сам срещу стража Красимир Костов. Крилото запази самообладание и насочи в обратния ъгъл на вратата, а топката се оплете в мрежата на врачани.
В 11-ата минута опасен шут на Димитър Илиев, насочен под напречната греда, беше избит с вещина от Костов в ъглов удар. В 17-ата минута пробив на Йосип Томашевич по левия фланг завърши с центриране на халф-бека, което затрудни Костов. Наложи се вратарят да плонжира, за да изчисти в ъглов удар. Две минути по-късно гостите от Враца можеха да възстановят равенството, но Петър Атанасов направи сериозен пропуск. Центриране на Даниел Генов беше засечено от Атанасов с глава, останал на два метра от голлиния, но ударът му излезе в аут. В 28-ата минута Ботев (Враца) получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Лукас Масоеро срещу Даниел Генов. Защитникът закачи футболиста на гостите, който пък очакваше това и не закъсня да падне в наказателното поле. Зад топката застана Валери Домовчийски, който превърна дузпата в гол, пращайки Луков в обратния ъгъл.
В 35-ата минута Луков трябваше да се намесва при опасен удар на Домо по земя. Стражът парира удара, а от непосредствена близост Атанасов стреля над вратата му. Преди това обаче страничният съдия вдигна флага си за засада. Така двата тима се оттеглиха в съблекалните при резултат 1:1 след първите 45 минути, в които "смърфовете" на три пъти имаха претенции за дузпа, които бяха подминати от главния съдия Георги Николов. Второто полувреме започна силно за пловдичани, които опитаха веднага да притиснат своя опонент в неговата половина. Това доведе до успех в 52-ата минута, в която Анте Аралица проби дясната зона на защитата в зелено и центрира в наказателното поле, а там Лукас Салинас засече с крак право във вратата зад Костов.
В 64-ата минута Димитър Илиев засече с глава центриране на Умарбаев от корнер, но топката прелетя над напречната греда. В 87-ата минута Аласан Н'Диайе получи втори жълт и респективно червен картон за реплика към главния съдия.