Миньор зарадва всички в Перник с класика над Спортист (Своге) - (галерия+видео)

Отборите на Миньор (Перник) записа първи домакински успех в професионалния футбол след 7 години, в които се подвизаваше в Трета лига. "Чуковете" победиха Спортист (Своге) с 3:0 в сблъсъка между новаците във Втора лига. Павлин Чиликов (23) с глава изведе "чуковете" напред, а Томислав Павлов (45) удвои. Кристиян Слишков (45+1) направи резултата класически след втора голяма грешка на вратаря Станислав Димитров в мача. Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Миньор" в Перник, а главен съдия на мача бе Димитър Буров.

83 Миньор (Перник) - Спортист (Своге)
Това бе първият домакински двубой на "чуковете" през новия сезон и след 7 години в третото ниво на футбола у нас, а поради тази причина от ръководството на клуба обявиха "вход свободен" за всички зрители. В първия кръг и Миньор, и Спортист загубиха мачовете си. Тимът от Перник допусна поражение с 1:2 като гост на Лудогорец 2, а отборът от Своге загуби домакинството си на Локомотив (София) с 0:2.
Преди началото на двубоя Миньор беше награден с титлата за спечеленото първо място в Трета лига - Югозапад.
В 4-ата минута Калоян Стефанов стреля от далечна дистанция, но по никакъв начин не успя да затрудни Леонтиев. В 15-ата минута Слишков постави топката на главата на Томислав Павлов, който засече с плонж. Ударът му обаче попадна в обсега на стража на Спортист Станислав Димитров. В 21-ата минута индивидуални действия на Георги Янев доведоха до негов шут, който беше слаб и не затрудни вратаря на Миньор.
В 23-ата минута "чуковете" удариха своя съперник с гол на Павлин Чиликов. Синът на Георги Чиликов се придвижи добре в наказателното поле, за да засече с глава прекрасно центриране на Томислав Павлов към втора греда. Топката беше насочена в обратния ъгъл на вратата и остави безпомощен Станислав Димитров.
В 39-ата минута се откри добра възможност пред Калоян Йосифов да стреля към вратата на Спортист. Нападателят обаче беше застигнат от бранителя Борислав Стойчев и ударът му прелетя високо над напречната греда.
В края на първото полувреме Миньор направи преднината си комфортна с нови два гола, за които голяма вина има стражът Станислав Димитров. Първо вратарят се засуети при върната топката от защитник, а грешката му беше наказана от капитана на "чуковете" Томислав Павлов.
Секунди по-късно стражът не успя да пресече центриране на Андреас Васев. Топката падна удобно на десния крак на Слишков, който преди това беше асистирал за гола на Павлов, и така резултатът на полувремето стана 3:0. Втората част започна така, както свърши и първата - с превъзходство за Миньор.
Още в самото начало на полувремето "чуковете" можеха да отбележат четвърти гол, но удар на Слишков след подаване на Калоян Йосифов излезе в аут. В 49-ата минута Леонтиев трябваше да се намесва след опасен удар на Георги Янев, насочен към лявата греда. Стражът плонжира и изчисти в ъглов удар. В 74-ата минута "шоколадите" имаха добра възможност да отбележат попадение. Влезлият от резервната скамейка Рангел Игнатов отправи мощен шут под напречната греда, който Леонтиев успя да отрази, избивайки топката в ъглов удар.
МИНЬОР - СПОРТИСТ 3:0
1:0 Павлин Чиликов (23)
2:0 Томислав Палов (45)
3:0 Кристиян Слишков (45+1)