Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Бруно Фернандеш класира Ман Юнайтед на полуфиналите (видео)

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на Лига Европа. Отборът на Оле Гунар Солскяер победи ФК Кохенхаген с 1:0 в Кьолн. Единственото попадение бе дело на Бруно Фернандеш от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марсиал. Срещата завърши 0:0 в редовното време, а португалецът се разписа в 95-ата минута.

"Червените дяволи" изиграха силен мач и създадоха множество положения, но вратарят на датчаните Карл-Йохан Йонсон направи поредица от фантастични спасявания. Тимът Солбакен имаше своите моменти, като стигна до някои добри възможности, но те бяха далеч по-малко от тези на съперника.

Сега Ман Юнайтед чака победителя от двубоя между Уувърхамптън и Севиля.

Двата отбора не отделиха много време за предпазливост и започнаха на висока скорост. Отборът на Солскяер владееше повече топката, но бързите атаки на датчаните бяха по-опасни.
В 13-ата минута ФК Копенхаген бе можеше да открие резултата. Байи успя да блокира Дарами в наказателното поле. 18-годишният талант всъщност е голям фен на "червените дяволи". Няколко минути по-късно защитата на Ман Юнайтед отново бе изправена на нокти. Нелсон спечели въздушен двубой, а Уилямс трябваше да изчиства почти от голлинията.
Атаките на датския тим продължиха да тормозят съперника и в 18-ата минута като по чудо топката не се озова в мрежата зад Ромеро. Дарами финтира Байи в наказателното поле, но ударът му бе отклонен от Магуайър. Последва разбъркване и опит за нов удар, но отбраната на Юнайтед успя да изчисти.
Тези ситуации накараха тимът на Солскяер да се събуди и в следващите минути той вдигна темпото и подобри играта си. След центриране Фернандеш бе на отлична позиция, но ударът му с глава мина над вратата.
След като топката напусна терена, съдията много уверено посочи бялата точка за дузпа. Малцина разбраха какво е провокирало решението, вероятно за падане на Марсиал. Играчите на Ман Юнайтед също бяха объркани. Реферът обаче бързо отмени решението. Ситуацията бе разгледана с ВАР, а на повторението се видя, че няколко играчи на английския тим бяха в засада.
В тези минути обаче "червените дяволи" натиснаха и няколко добри атаки не завършиха успешно, тъй като последното подаване или удар не бяха удачни. В 37-ата минута Байи успя да се намеси и да блокира Дарами, който бе на прекрасна позиция.
Малко преди почивката се разигра нова драма. Първо Марсиал се размина с топката след отлично центриране на Уан-Бисака. Секунди по-късно Грийнууд бе изведен зад защитата и с диагонален удар прати топката в мрежата. Разглеждане със системата за видеоповторения показа, че той е бил в засада и попадението бе отменено.
Манчестър Юнайтед започна силно второто полувреме и имаше по-сериозно превъзходство. В 57-ата минута второ попадение на "червените дяволи" бе отменено поради засада. Грийндууд се освободи отлично и отправи хубав удар, а топката се удари в гредата. Рашфорд прати кълбото в мрежата при добавката, но той бе в положение на засада.
При следващата добра ситуация Грийнууд не успя да се възползва, а в 63-ата минута отново гредата спря отбора на Солскяер. Силен удар на Бруно Фернандеш завърши в дясната греда.
ФК Копенхаген отговори с две бързи атаки, при които също бе близо до гол. Датчаните разиграха в наказателното поле на съперника в 66-ата минута, но завършващият удар на Овиедо бе спрян от защитник на Юнайтед. Положенията пред другата врата не спираха. Вратарят Йонсон отрази удар на Фернандеш, а след това Погба прати топката в ръцете му.
Двата отбора сякаш си дадоха няколко минути почивка преди да продължат да създават положения в последните 10 минути на редовното време. Марсиал, който не изяви с нещо особено до този момент, отправи прекрасен удар и мнозина виждаха топката в мрежата. Старжът на датчаните Йонсон обаче не мислеше така и направи фантастично спасяване. Няколко други атаки на "червените дяволи" не завършиха с точен удар.
След като гол не падна в редовното време, се стигна до продължения. С тяхното начало Ман Юнайтед заигра още по-силно и създаваше положение след положение пред вратата на съперника. Играчите на Солскяер демонстрираха и отлична физическа форма.

Марсиал не се възползва от великолепно положение, но малко по-късно спечели дузпа. Бруно Фернандеш за пореден демонстрира, че е безгрешен от бялата точка и "червените дяволи" стигнаха до така чакания гол.

Попадението не ги успокои и те продължиха да атакуват, а при футболистите на ФК Копенхаген се усещаше умора. В тези минути Марсиал се развихри, като преодоляваше по няколко защитници на съперника. В 98-ата минута французинът мина като на парад в наказателното поле, но ъгълът за удар се скъси и той намери Мата. Влезлият като резерва испанец не успя да преодолее Йонсон.

Удар на Мата мина покрай вратата, а в самия край на първото продължение отново той се разминас гол след поредната отлична изява на вратаря на датчаните. Линдельоф не успя да уцели вратата при добавката. Стажът Йонсон направи ново блестящо спясяване малко по-рано след удар на Бруно Фернандеш.

Във второто продължение тимът на Солскяер намали темпото и повече задържаше топката, но го правеше по начин, по който да не допуска опасности пред вратата си. "Червените дяволи" запазиха преднината си и в неделя ще се изправят срещу Уувърхамптън в английски сблъсък или срещу Севиля.

МАН ЮНАЙТЕД - ФК КОПЕНХАГЕН 1:0
1:0 - Фернандеш (95-д)